OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
ENKII Byl jednou jeden... vynalezce online na enkii.cz
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys
Opasky
Zátěžový opasky a zátěže
Dalším doplňkem výbavy je zátěžový opasek a zátěž. Je těžké určit správné vyvážení, záleží na požadavcích a způsobu potápění při šnorchlování. V menších hloubkách je obvyklé se více zatížit, pro hloubkové ponory je možné zátěž vůbec nepoužívat.

Pro Freediving se používají gumové opasky které drží na místě kde ho upnete. Umísťuje se kvůli volnému dýchání níže na boky nikoli do pasu! Zátěžová olova se osvědčilo rozložit na více lehčích závaží. Optimum 0,5 - 1 kg litá olova, nejlépe se zaoblenými tvary a pogumovaná.Zátěžový obojek na krk
Zátěžové obojky se většinou používají na bazénové disciplíny a to dynamika s ploutvemi a bez ploutví. A proč zátěž na krk? Je to logické, když plavete pod vodou v horizontální poloze, tělo nadnáší velký objem vzduchu v plicích, tedy v horní časti těla máte pozitivní vztlak a ten se právě kompenzuje zátěžovým obojkem na krk. Klasická zátěž na bocích je pro bazénové disciplíny neefektivní!

Váha zátěžového obojku je individuální, záleží na několika věcech:
  • zdali plavec plave v neoprenu nebo jen v plavkách
  • na hmotnosti a tělesných proporcí plavce
  • a v neposlední řadě na tom jestli plavec provádí pakování či nikoli.
Takže bych osobně doporučoval tak kolem 1,5 až 2,0 kg. K výrobě se nejvíce používají broky které se zašijí do pevné tkaniny plus nějaký systém na zapínání.

Ploutve
Neopreny
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com