OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
ENKII Doctor Who - Pán Času online na enkii.cz
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys
Ploutve

Ploutve Cressi-sub Gara 2000 HF,LD
je určen pro hloubkové nádechové potápění. Základem konstrukce je patentované spojením tří komponentů z různých materiálů; laminátového listu, pružného roštu sestávajícího z bočních mantinelů a kostry botičky, a měkké výstelky. Detailní uspořádání je patrné z obrázku. Z původních tří stupňů tvrdosti Gara 2000 se vyvinuly dva samostatné modely.Měkčí, méně únavný LD, určený pro trénink a tvrdší, výkonnější HF, umožňující "raketový start ze dna". Pružnost listu je dána jednak vlastnostmi uhlíkového laminátu, jednak bočními mantinely.


Charakteristika:
Ploutev určená pro všechny vážné zájemce o nádechové potápění. Akce listu je přizpůsobena stylu plavání nádechových rekordmanů, kteří se na konstrukci osobně podíleli. Zajišťuje co nejefektivnější přeměnu vynaložené energie na dopředný pohyb. Pro dokonalé využití vlastností ploutve je proto třeba se takovému plavání naučit. Nejde však o žádný další "šlapadlostyl", ale jen o důsledný přechod k dlouhým, vláčným pohybům, prováděným s minimem vynaloženého úsilí. V duchu tvrzení "na lepší se rychle zvyká" probíhá tato adaptace poměrně rychle. Předpokladem je samozřejmě určitá fyzická kondice a pravidelný trénink


Ploutve Cressi-sub Gara 3000
Nová freedivingová ploutev v sobě kombinuje nejlepší prvky ploutví Gara 2000HF s méně tvrdým, ale mnohem pružnějším listem. Je proto vhodná nejen pro potápění do hloubky, ale i delší plavání na hladině.

Charakteristika:
Nové ploutve pro freediving CRESSI GARA 3000 jsou oproti staršímu modelu Gara 2000 cca. o 10 cm delší a mají matný povrch plastového listu. Ten se směrem ke konci ztenčuje a je opatřen vodícími lištam pro optimalizaci obtékání. List je navíc vyroben z velice pružného plastu, kterému po ohnutí nedělá sebemenší problém se okamžitě vrátit do původní polohy. Tyto prvky dávají nové ploutvi vlastnosti ploutve karbonové. To znamená, že při mírném záběru při šnorchlování je ploutev relativně měkká, ale zárověň při silném záběru spíše tvrdá. To je více než žádoucí, protože tak dobře zvládají všechny režimy. Všechny plastové ploutve starší generace se vyznačovaly neuniverzálností. Byly buďto tvrdé za všech okolností, nebo opačně jen měkké. Navíc nový list nemá ve fázi vrcholu kopu prodlevu a zabírá stále.

Také botička u GAR 3000 byla vylepšena. U staršího modelu byla známa svojí pohodlností. Pohodlnost ovšem byla vykoupena horším přenosem energie, zejména při intenzívnějším kopu. Měkká pata se při silnějším záběru ohýbala. U nové 3000ovky je zpevnění protaženo až pod patu a celý vnější obal botičky vyroben z tužšího materiálu. Tyto úpravy se naštěsí v nejmenším nedotkly komfortu.

Gara 3000 je ploutev připomínající vlatnostmi karbon, ovšem za cenu a s výhodami plastu.

Gara 3000


Gara 3000 LD
Ploutve Cressi-sub Gara 3000 LD
Ploutve Gara 3000LD je změkčená verze oblíbeného modelu Gara 3000. Z tohoto důvodu se více hodí pro bazénové disciplíny a plavání po hladině. Stejně tak jí ocení začínající freediveři, kteří si na dlouhé ploutve teprve zvykají.

Ploutve
Neopreny
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com