OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
NIKEE Griffinovi - Family Guy online na nikee.net
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys
Neopreny
Neopreny
Jednou z nejdůležitějších součástí výstroje je neoprenový oblek. Prioritou je komfort mechanický a tepelný. Tomu je přizpůsoben typ a střih obleku, použitý materiál i způsob spojování jeho jednotlivých dílů, přičemž zip není vhodný. Materiál musí být velmi elastický, někdy svou tažností připomíná téměř žvýkačku. Základem jsou kalhoty s vysokým pasem nebo laclem a horní díl s integrovanou kuklou. Oblek musí dokonale padnout, proto je na místě uvažovat o obleku šitém na míru. Přilnavost obleku markantně zvyšuje hladký vnitřní povrch obleku, což bohužel vyžaduje použití lubrikantu - nejčastěji ředěný kondicionér na vlasy. Odměnou za komplikovanější oblékání je vytvoření tzv. efektu „druhé kůže“, kdy neoprén při pohybu po těle klouže, přitom „nenabírá“ vodu a díky tomu maximálně izoluje. Možná je i alternativa s nylonovou vrstvou uvnitř, což usnadňuje oblékání a zvyšuje pevnost a trvanlivost, ovšem je na těle více cítit.
Tloušťky vhodné pro freediving jsou běžně 3mm, nebo 5mm pro chladnější vody. Větší tloušťka sice lépe izoluje, ovšem omezuje pohyb a dýchání a tím i pohodlí.

Vnější povrch neoprénu může být:

• hladký – má menší odpor ve vodě, je estetičtější, neochlazuje se ve větru, ale je málo odolný a trvanlivý (snadno se trhá)

• potažený látkou – poněkud větší odpor ve vodě, hůř udržuje teplo ve větru, ale látka výrazně zvyšuje odolnost a trvanlivost. Od tloušky 5mm je použitelný i pro přístrojové potápění.

Ploutve
Neopreny
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com