OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
SIFEE.biz - Hospoda online, tapety, epizody, postavy
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys
Ploutve

C4 Falcon
Jako první na světě, představil Falkon atypickou geometrii u freedivingových ploutví. Jsou delší, užší a mají větší úhel mezi chodidlem a koncem ploutve. Speciální patentovaná délka a šířka ploutví znamená větší rychlost a přitom menší spotřeba energie.

První záměr řady Falkon je redukce spotřeby energie potápěče, který se potom cítí ve vodě bezpečněji. Uhlík jako hlavní konstrukční materiál spolu s epoxy pryskyřicí zaručuje výjimečnou elasticitu. Co se týče grafu funkce deformace/napětí tak vidíme zcela lineární přímku což indikuje "optimální zpětnou elasticitu" z čehož vyplívá úspora energie. Tento fakt byl potvrzen i u řadu nezávislých studii.

Kvantita energie potřebná na ohyb ploutví je o 75% nižší.

Tato vlastnost je výsledkem jako součet všech těchto vylepšení: Redukovaná váha ploutví, laterální vodní kanálkové hrany ploutví, dokonale placatý povrch které eliminuje vodní proudy či turbulence a v neposlední řadě veliký úhel mezi chodidlem a koncem ploutví. Tyto ploutve jsou přímo určeny na vytváření světových rekordů ve třídě "Konstant weight".

Od roku 1994 se inovace C4 a Falkonu zaměřuje na boční laterální vodní kanálový tok hran ploutví které jsou v současnosti 34 mm vysoké. U klasických ploutví se deformuje celý profil ploutve (lžičkový efekt) což je z hlediska vynaložené energie velice neefektivní. Ploutev Falkon je extrémně stabilní. Potápěč se pod vodou pohybuje jak po kolejích.

Falkon 25 soft
jsou určeny pro potápěče kteří jsou menší a lehčí. Taky pro ty pro který nejde o rychlost ale o čas strávený pod vodou.

Falkon 30 medium
čím tvrdší, tím bezpečnější. Bohužel na úkor maximální dosažené hloubky.

Falkon 40 hard
nejtvrdší ploutve

Falkon 80
nikoliv nejtvrdší ale nejdelší. Jsou měkké protože jsou určeny pro profesionální freedivery který zajímá maximální hloubka a maximální rychlost směrem dolu.


C4 Flap
Flap - vychází z tradčního tvaru řady Falkon. Flap se liší tím že se zdokonalil parabolický ohyb ploutví. Příroda vyvinula ryby takovým způsobem, že ryba nabývá při plavání dokonalý parabolický tvar respektive ohyb od hlavy až k ocasu. Z důsledků širokých a vysokých bočních hran ploutví Falkon které sice plní důležitou funkci (viz nahoře) ale způsobuje to "neelastickou tvrdost" v krajním (poslední 15cm) segmentu ploutví. Tato část ploutví, i při sebe větším kopnutím nohou, zůstává rovná.

Patentovaný tvar ploutve řady FLAP zaručuje kýžený parabolický ohyb. Průtoková rychlost vody kterou ploutve odvádí z plochy je u modelu FLAP maximální. S těmito ploutvi se pod vodou velmi dobře manévruje s velmi malou spotřebou energie. Mají stejný "maximální" úhel (23°) mez chodidlem a špičkou ploutví jako je u modelu Falkon. Výsledky pod vodních testů u modelu FLAP demonstrují, že FLAP vykazují větší výkon než Falkon zhruba o 15 %. Jinými slovy, tyto ploutve šetří dech a výdrž pod vodou skoro o jednu pětinu....


Ploutve
Neopreny
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com