OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
NemoHRY.cz - hry online zdarma
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys
Masky

U masky je rozhodující veličinou vnitřní objem a komfort. Pro ilustraci, máme-li masku s vnitřním objemem 100 cm3, k vyrovnání tlaku v masce do hloubky 50 m spotřebujeme 1/2 litru vzduchu! Většina výrobců nabízí alternativu nízko objemové masky, podle mého názoru je ovšem důležitější než rozdíl několika kubíků, hlavně dobrý výhled a pocit.
AquaSphere - SPHERA
Asi nejlepší maska co znám. Bezvadně sedí na obličeji, je pohodlná a nikde netlačí, má minimální vnitřní objem, zorný úhel 180° a ještě k tomu za dobrej peníz, což je super. :-)

Jediná slabina této masky jsou plastová skla, která se velice snadno poškrábou takže opatrně!

Cressi - MINIMA
Vynikající nádechová maska používaná předními rekordmany v nádechovém potápění potvrzuje dominantní postavení firmy Cressi mezi výrobci potápěčského „ABC“.Minimální vnitřní objem, blízko očí posazené zorníky a výborně těsnící obličejová část předurčuje tuto masku k mimořádným výkonům.

Nevýhoda této masky spočívá v malém zorném úhlu výhledu! Jednoduše řečeno jste jako kůň s klapkama na očích. Nedoporučuji na rekreační šnorchlování rychle se v ní ztrácí orientace v prostoru a ještě k tomu uvidíte prdlačky.

Cressi - SUPEROCCHIO
Další z řady špičkových freedivingových produktů firmy Cressi. Malá maska s minimálním vnitřním objemem je určena pro profesionální i rekreační nádechové potápění.

Slabiny této masky neznám, ještě jsem neměl tu čest ji vyzkoušet.

Cressi - BIG EYES
Na dnešním trhu je maskou s největším možným zorným polem vidění. V porovnání s klasickými maskami umožňuje tato maska až o 30% obsáhlejší rozhled do všech stran. Skla jsou skloněna, ale zároveň umožňují nelomené vidění-toto provedení je patent firmy Cressi. Větší zorné pole ale ještě neznamená větší vnitřní objem, ten je srovnatelný s tradičními maskami což mohu potvrdit. :-) Do masky jsou dodávány dioptrická skla pro krátkozrakost i dalekozrakost.

Za nedostatek této masky považuji nepříliš dobrou těsnost kolem obličeje! V některých místech mi tam zatýkalo takže nutno vyzkoušet není pro každého, jinak výhled je prostě famózní. :-)

Technisub - MARINA
Brýle MARINA jsou charakteristické svojí zcela revoluční patentovanou konstrukcí, která umožňuje vložení zorníku brýlí do rámečku a tím získáme mimořádně kompaktní vnitřní objem. Patentované přezky s “dvojitým kloubem” (přezky s kardanovým kloubem) se otáčejí nahoru a dolů a dovnitř a ven. Poskytují maximální přizpůsobivost jakémukoliv tvaru hlavy. Díky protilehlému ovládáním tlačítek se nastavují rychle a jednoduše i s nasazenými rukavicemi. Vynikající zorné pole, spolu s velmi kompaktním vnitřním objemem, činí brýle MARINA oblíbenou volbou mezi potápěči vyznávající freediving (potápění na nádech).

Ploutve
Neopreny
© Ofrii 2012 - kontakt
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com